O BLOGU

Cześć! Bardzo mi miło przywitać Cię na moim blogu. Nazywam się Paweł Ratajczak, mam 26 lat i na co dzień mieszkam we Wrocławiu. Jak już się pewnie domyślasz, podróże to moja wielka pasja..

Dlaczego podróże?

Chyba większość z Was lubi gdzieś pojechać, zobaczyć coś nowego. Osobiście nie znoszę monotonii, więc wyjeżdżam kiedy tylko wpadnę na jakiś pomysł. W podróżach cenię sobie możliwość poznawania nowych kultur, nowych miast, ale przede wszystkim ludzi. Rozmowa z mieszkańcami jest niejednokrotnie bardziej wartościowa niż przeczytanie kilku przewodników o danym miejscu.

Podróżować zacząłem w roku 2010, kiedy to z moim starszym bratem Michałem pojechaliśmy na tygodniową wyprawę rowerową do Czech. Kolejny rok i kolejne wakacje to wyjazd rowerowy nad polski Bałtyk z kolegami. W 2012 roku ponownie odwiedziłem rowerem Czechy lecz tym razem zachodnią część kraju. Rok 2013 przyniósł świetną majówkę na ukraińskim Zakarpaciu trwającą aż 10 dni oraz wyjazd na Mazury. W wakacje miałem również okazję odbyć swój pierwszy autostopowy trip do Neapolu. Wtedy przekonałem się, że podróże to nie tylko rower, ale także autostop. Ciężko w to uwierzyć, ale dopiero w kwietniu 2014 roku zacząłem podróżować samolotami. Celem pierwszego lotu była grecka Kreta. W 2014 spełniłem również jedno z moich największych marzeń – dojechałem z Wrocławia do Lizbony rowerem w 42 dni. Rok 2015 był odpoczynkiem od roweru. Postanowiłem natomiast zorganizować kilka mniejszych wyjazdów autostopowych m.in. do Estonii, Szwajcarii, Beneluxu oraz Chorwacji. Rok 2016 zaczął się od wizyty w Barcelonie, następne były Ateny i Paryż. W drugiej części roku wybrałem się jeszcze rowerem nad polskie morze oraz do Saksonii. W 2017 roku oprócz majówki spędzonej w Słowenii, skupiłem się na poznawaniu Polski z perspektywy roweru. Kolejne lata to ciąg dalszy podróży po Europie i zwiedzanie takich miejsc jak Neapol, Finlandia, Majorka, Sycylia, ale także wyjazd nad Morze Czarne przez Ukrainę, Mołdawię oraz Rumunię i Bułgarię. Wszystkie z tych poznanych miejsc staram się w miarę na bieżąco opisywać na blogu.DSC05866

O

Dlaczego blog?

Osobiście nigdy nie sądziłem, że założę kiedykolwiek jakiegoś bloga. Do tej pory przez 5 lat prowadziłem dziennik rowerowy, jednak nie był to klasyczny blog, gdyż spisywałem tam jedynie podróże na dwóch kołach. Założyłem bloga Docelowo, ponieważ w ostatnich latach moje podróże wyraźnie się zintensyfikowały. Zacząłem wyjeżdżać coraz częściej, a także poświęcać coraz więcej czasu na podróże. Stwierdziłem więc, że warto byłoby podzielić się moimi doświadczeniami oraz przygodami. Niewątpliwie ważną rolę odegrali też moi znajomi, którzy w coraz większym gronie zaczęli mnie namawiać do założenia własnej strony. A zatem witajcie na blogu Docelowo!

 

.

Logo - O BLOGU